Brigáda při škole a její výhody pro život po škole

Spousta vašich spolužáků, ať už na střední nebo vysoké škole, se jistě začíná pomalu nějakým způsobem sama do jisté míry živit. Přestože v některých případech je asi pohodlnější variantou užít si studentská léta na maximum a dopřát si finanční podporu rodičů, brigády a práce na částečný úvazek pro studenty mohou být velmi cenným zážitkem a zkušeností, která vás skutečně někam posune.

Brigáda při studiu

Proč byste o něčem takovém měli uvažovat a co vám brigáda při studiu může dát?

  • Najdete-li si brigádu v oboru, který momentálně studujete, budete mít veliký náskok před vrstevníky, kteří po vystudování nebudou mít žádné zkušenosti. Kouká z toho pro vás celkem vysoká šance na skvělé pracovní místo!
  • Plno firem se doslova pere o absolventy a nabízí spoustu možností, jak se při studiu podívat do různých oddělení a zapojit se do práce tamních zaměstnanců. Je to jedinečná příležitost, jak si omrknout potenciální budoucí zaměstnavatele zevnitř!
  • Škola je sice fajn, člověk se toho (dává-li na přednáškách pozor) může hodně naučit. Pravdou ale je, že zkušenost a praxe bývá tím nejlepším kantorem. Proto neváhejte a jděte si vždy vyzkoušet v praxi to, co už ovládáte na rovině teorie.

Kde hledat takovou práci nebo brigádu? Zkuste zavítat na některé pracovní portály, které se orientují tímto směrem. Je na nich možná inzerce práce zdarma a proto je větší pravděpodobnost, že najdete, co hledáte.